Dobre Traktory Logo

Dobre Traktory

Pojazdy rolnicze, traktory, kombajny
POWERED BY: NowoczesnaFarma.pl

TRAKTORY, KOMBAJNY I POJAZDY AUTONOMICZNE

Witaj w serwisie poświęconym nowoczesnym pojazdom rolniczym. Znajdziesz tu wiedzę i ogłoszenia dotyczące ciągników, kombajnów, ale także innowacyjnych technologii: pojazdów autonomicznych, rolnictwa precyzyjnego (nawigacja GPS, telematyka) oraz zdalnego sterowania i wykorzystania Sztucznej Inteligencji (AI) w maszynach. Odkryj rolnictwo 4.0 i wejdź na nowy poziom wydajności w swoim gospodarstwie!

Koniec przekręcania liczników

Od 1 stycznia 2014 roku stacje diagnostyczne po przeprowadzeniu przeglądu technicznego zobowiązane są do zapisania w elektronicznej bazie stan licznika pojazdu. Dotyczy to oprócz samochodów osobowych i ciężarowych także ciągników rolniczych.

Znowelizowanie przepisy rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie zakresu badań technicznych pojazdów mają ograniczyć fałszowanie przebiegu pojazdów. Właściciel pojazdu po każdym przeglądzie otrzyma zaświadczenie z zapisem licznika, dodatkowo wskaźnik licznika zostanie zapisany w elektronicznej bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i będzie ogólnie dostępny poprzez Internet. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny pojazdu, by sprawdzić historię jego przebiegu. Nowe przepisy doprowadzą do zbudowania historii pojazdu tym samym ograniczą proceder przekręcania liczników.

Przekręcanie liczników najczęściej ma miejsce podczas sprowadzania ciągników z zagranicy. Jest to powszechny proceder, większość ciągników sprowadzanych z zagranicy ma fałszowany przebieg. Niestety w ich przypadku licznik może zostać przekręcony jeszcze przed wizytą u diagnosty.

 

Katarzyna Strzyż
Biuro WIR w Ostrowie Wlkp.

Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

Ta strona korzysta z plików COOKIES.
Korzystając z niej zgadzasz się na używanie ciasteczek.
dowiedz się więcej »