TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka

W dniach 19-20 sierpnia 2017 roku odbył się w Wilkowicach (gmina Lipno, powiat leszczyński) XVI Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka - największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa zabytkowej mechanizacji rolnictwa.

 

Wzięło w nim udział ponad 180 wystawców, którzy zaprezentowali blisko 300 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym 200 ciągników. Zabytkowe maszyny przyjechały z Polski, Niemiec, Austrii, Szwecji, Słowacji, Czech, Węgier i Danii. Zwiedzający mogli zobaczyć nie tylko prezentację traktorów, ale i konkurencje sprawnościowe m.in. odpalanie bombaja, odpalanie korbą, traktorpulling, wyścigi traktorów, turniej Precyzyjny Gospodarz, zbiór zboża, młócenie zboża oraz orkę.

 

Podczas Festiwalu zostały wyróżnione najciekawsze eksponaty i przyznane tytuły „Kolekcjoner Roku 2017”. Kolekcjonerami roku zgodnie z protokołem kapituły konkursu zostali Józef Richter, Wojciech Wrzesiński oraz Piotr Ciąder. Natomiast Grand Prix w konkursie „Weteran traktor i maszyna” za pieczołowitość odrestaurowania pomników starej techniki zostało przyznane między innymi ciągnikowi DT (Przemysław Kwaśniewski, Polska) oraz drewnianemu pługowi konnemu (Maria Hwostal, Słowacja).

 

Wielkopolska Izba Rolnicza uhonorowała pucharem panią Irenę Gościniak za aktywne propagowanie idei kolekcjonowania zabytkowych ciągników i maszyn. Równolegle z festiwalem odbyła się Wystawa Maszyn i Urządzeń Rolniczych „Roltechnika” organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Opracowanie: P.Dopierała

 


Źródło
Wielkopolska Izba Rolnicza
http://www.wir.org.pl/

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.