TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Martin & Jacob: Rynek przyczep rośnie

W maju zarejestrowano 371 przyczep rolniczyh, to jest 15% więcej niż przed miesiącem. Wzrost w ujęciu rocznym jest bardziej zauważalny, w maju 2016 roku zarejestrowano 243 przyczepy, a więc sprzedaż w analogicznym miesiącu 2017 roku była wyższa o 53% – informuje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Kolejny miesiąc mamy do czynienia ze wzrostem na rynku przyczep rolniczych, różnica między 2016 a 2017 rokiem jest znaczna. Jeśli chodzi o ilość sprzedanych przyczep, największe wzrosty odnotował Pronar, ale Metal-Fach powiększa swój udział w rynku. Nie można jeszcze powiedzieć że depcze Pronarowi po piętach, jednak jeśli porównamy okres od stycznia do maja z analogicznym okresem ubiegłego roku, to zauważymy że Metal-Fach w tym ujęciu niemal podwoił sprzedaż – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Imponujące wzrosty
Liderem rynku ciągle pozostaje Pronar, w maju do klientów wyjechało 146 przyczep producenta z Narwii. W ujęciu miesięcznym taki wynik sprzedaży oznacza wzrost o 21%, w porównaniu z majem ubiegłego roku, sprzedaż przyczep Pronaru wzrosła o 46%. Drugie miejsce w majowym zestawieniu sprzedaży zajmuje Metal-Fach, producent z Sokółki osiągnął sprzedaż na poziomie 70 przyczep, co oznacza 17% wzrost w ujęciu miesięcznym. Wynik ten jest jednocześnie lepszy od ubiegłorocznego o 150%. Metaltech odnotował 27 rejestracji, a więc 4% mniej niż w kwietniu. Producent sprzedał również 7% mniej przyczep niż przed rokiem.

Popularność według ładowności
Najpopularniejszym zakresem ładowności ponownie był przedział 10-13 ton, na przyczepę tej wielkości w maju zdecydowało się 109 nabywców, o 12% więcej niż przed miesiącem oraz o 56% więcej niż w maju ubiegłego roku. Drugą najpopularniejszą ładownością był przedział 6-7 ton, 67 przyczep rolniczych zarejestrowanych w maju tego roku reprezentowało ten zakres. Była to ilość o 14% większa niż przed miesiącem oraz 22% większa niż przed rokiem. Ponownie zestawienie zamyka ładowność 13-17 ton, zarejestrowano 54 przyczepy z tego segmentu, nabywcy wybierali maszyny z tego segmentu równie często co przed miesiącem. Ładowność ta była jednocześnie o 32% bardziej popularna niż w maju 2016 roku.

Bój o pierwsze miejsce
W omawianym miesiącu najwięcej przyczep zarejestrowano na Lubelszczyźnie oraz w Wielkopolsce – w obu rejonach ilość rejestracji wynosiła 52 sztuki. Dla województwa lubelskiego wynik ten był 4% wzrostem w porównianiu do kwietnia, dla województwa wielkopolskiego wzrost w tym ujęciu wyniósł 49%. W ujęciu rocznym rejestracja w województwie lubelskim wzrosła o 79%, w Wielkopolsce o 100%. Drugie miejsce przypadło województwu podlaskiemu, sprzedaż 49 przyczep oznacza wzrost o 36 w porównaniu do kwietnia oraz o 145% w porównaniu do maja 2016 roku. Ostatnie miejsce na podium zajmuje województwo łódzkie z 33 rejestracjami, taki wynik oznacza miesięczny spadek ilości rejestracji o 11%, była to jednak ilość o 266% wyższa niż w analogicznym okresie 2016 roku.


*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży przyczep rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.


www.martin-jacob.com

 

 

 

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.