TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Rekordowe targi w Kielcach

W dniach 17-19 marca br. w Kielcach odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Jest to największa w Polsce i jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. Na targach nie zabrakło Agencji Nieruchomości Rolnych, którą reprezentowali dr Waldemar Humięcki i Andrzej Sutkowski, Prezes i Wiceprezes.

Tegoroczna, 23 edycja była rekordowa. W 11 halach na powierzchni 63 tys. metrów kw. zostały wyeksponowane, przez 700 firm z 17 krajów świata, nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji zwierzęcej i roślinnej, a także nasiona, środki ochrony roślin, nawozy, pasze i dodatki paszowe. Imprezę otworzył Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w asyście przedstawicieli władz regionu świętokrzyskiego. W targach wzięło udział sześć delegacji zagranicznych z Algierii, Konga, Serbii, Holandii, Ukrainy i Finlandii, a gościem honorowym uroczystości otwarcia był Minister Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Rybołówstwa Ludowo-Demokratycznej Republiki Algierii Abdesselam Chelghoum.

Program imprezy uzupełniły ciekawe konferencje, warsztaty i seminaria tematyczne. Działały także specjalne punkty konsultacyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS oraz agencji rolnych, w tym Agencji Nieruchomości Rolnych. Pracownicy agencji udzielali rolnikom informacji m.in. na temat dzierżawy ziemi rolnej oraz wyjaśniali przepisy regulujące obrót nieruchomościami rolnymi na rynku prywatnym.

Bardzo ciekawą ofertę przedstawiły w Kielcach spółki hodowli roślin uprawnych o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej, nad którymi nadzór właścicielski sprawuje Agencja Nieruchomości Rolnych. Punkty informacyjne, w ramach jednego stoiska, zorganizowały: „Danko” Hodowla Roślin w Choryni, Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach, Małopolska Hodowla Roślin w Krakowie, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego w Straszkowie, Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka w Strzekęcinie, Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” w Krakowie, „Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze w Nochowie, „PlantiCo – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki” w Zielonkach.

Warto odnotować, że podczas uroczystej gali wręczenia medali i wyróżnień Agrotech 2017 Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rąk Krzysztofa Jurgiela odebrała Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze „Polan” Sp. z o.o. za 150-letnie doświadczenie i wysoką jakość w hodowli nasion warzyw i kwiatów. Złotym medalem targów nagrodzony został również Łubin wąskolistny BOLERO wyhodowany przez Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o.o. w Tulcach za  odmianę o najwyższym potencjale plonowania oraz wysoką zawartość białka. To właśnie w spółkach agencyjnych prowadzona jest hodowla twórcza i zachowawcza oraz gromadzony jest najcenniejszy materiał genetyczny roślin decydujący o postępie biologicznym. Dzięki temu polscy rolnicy mają dostęp m.in. do wysokiej jakości materiału nasiennego roślin.

Międzynarodowym Targom Techniki Rolniczej AGROTECH. Towarzyszyły Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Była to już 17. edycja tej imprezy.

Biuro Rzecznika Prasowego ANR
 

 


Źródło
Agencja Nieruchomości Rolnych
http://www.anr.gov.pl

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.