TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Nowości GNB na targach CeMAT 2014


Podczas tegorocznej edycji sztandarowej imprezy targowej dla rynku logistyki magazynowej – hanowerskich targów CeMAT, gdzie prezentowane są niemal wszystkie premierowe rozwiązania techniczne, GNB Industrial Power zaprezentował swoje nowości ofertowe.


Podczas największych targów logistycznych CeMAT 2014, które odbyły się 19-23 maja w Hanowerze, wiodący producent akumulatorów przemysłowych, GNB Industrial Power (dywizja Exide Technologies) przedstawił nowe akumulatory Tensor XGel i zaprezentował markę Marathon.


Tensor XGelNowość Tensor XGel to efektywne, bezobsługowe akumulatory. Połączenie sił technologicznych Sonnenschein Gel i Tensor zaowocowało stworzeniem akumulatora, który ma lepszą wydajność energetyczną, dużą zawartość energii i który można szybko ładować. Tensor XGel zaprojektowano z myślą o ponadprzeciętnej wydajności, przeznaczonej do zastosowania w wózkach widłowych używanych nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i terenowych. Konstrukcja akumulatora umożliwia naładowanie go w ciągu 4 godzin, co znacznie zwiększa stopień wykorzystania dostępnych zasobów energii i zmniejsza wydatki inwestycyjne. Te parametry plasują Tensor XGel w czołówce akumulatorów bezobsługowych dostępnych na rynku.


Oprócz akumulatorów Tensor XGel podczas targów CeMAT zaprezentowana została także nowa seria akumulatorów Marathon (dotychczas dostępnych pod odrębnymi nazwami: GNB Classic, Liberator Gold i Liberator Silver), która koncentruje się na wydajności i trwałości akumulatorów oraz na zmniejszeniu kosztów związanych z ich użytkowaniem.
Dużym zainteresowaniem podczas hanowerskich targów cieszyły się również prezentowane przez GNB Industrial Power akumulatory Sonnenschein Lithium. Akumulatory z tej gamy cechuje: wysoka zdolność do pracy cyklicznej, duża gęstość energii i pełna bezobsługowość. Możliwość ich naładowania w ciągu zaledwie godziny sprawia, że są idealnym rozwiązaniem w przypadku wielozmianowej, ciągłej pracy (mogą być ładowane podczas przerw w pracy, a to eliminuje konieczność ich wymiany). Co więcej, Sonnenschein Lithium podczas ładowania nie emituje gazów, dlatego przestrzenie dotychczas specjalnie wydzielane do ładowania akumulatorów można przeznaczyć na potrzeby innych procesów.
Zwiedzający targi CeMAT mogli także zobaczyć prostowniki GNB wyposażone w profile ładowania konkretnych typów akumulatorów. Zastosowane w nich algorytmy ładowania podnoszą efektywność pracy prostownika i wydłużają żywotność akumulatorów żelowych, kwasowo-ołowiowych oraz litowo-jonowych. Efektem jest zmniejszenie całkowitych kosztów eksploatacji akumulatorów GNB. Oprócz oferty prostowników GNB zaprezentował także oprogramowanie do zarządzania flotą.


– Targi CeMAT 2014 to wielki sukces GNB. Tegoroczni zwiedzający byli szczególnie zainteresowani podnoszeniem rentowności swoich działań logistycznych, a nasze produkty to zapewniają – powiedział Michael Ostermann, prezes Exide Europe. – Wielu zwiedzających odwiedziło stoisko Exide Technologies, zauważyliśmy także duże zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. Jak przewidywaliśmy, wdrożone innowacje produktowe spotkały się z zainteresowaniem rynku i z roku na rok wzmacniają nasze portfolio.


Firma Exide Technologies, działająca w ponad 80 krajach, jest jednym z największych producentów oraz recyklerów akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Exide oferuje wszechstronne oraz dopasowane do potrzeb klienta rozwiązania dotyczące zakumulowanej energii elektrycznej. Z ponad stuletnim doświadczeniem w rozwijaniu innowacyjnych technologii, Exide jest partnerem Producentów Oryginalnego Wyposażenia (OEM) i obsługuje rynek części zamiennych dla zastosowań przemysłowych oraz transportowych.


Dywizja GNB® Industrial Power oferuje szeroki zakres produktów i usług w zakresie magazynowania, w tym rozwiązania dla systemów telekomunikacyjnych, kolejnictwa i górnictwa, systemy fotowoltaiczne (energia słoneczna), systemy zasilania awaryjnego UPS oraz akumulatory dla wózków widłowych i pojazdów elektrycznych.

 

 

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.