TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Bridgestone wchodzi na rynek opon rolniczych klasy premium

Prezentacja długo wyczekiwanych opon VT-TRACTOR

Bridgestone VT-TRACTORFirma Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów gumowych, wchodzi na rynek opon rolniczych klasy premium, wprowadzając długo wyczekiwany model VT-TRACTOR.

Dotychczas wszystkie opony rolnicze produkowane przez Bridgestone były sprzedawane pod marką Firestone. Nowo opracowany model jest wyraźną zapowiedzią, że Bridgestone Europe zamierza konkurować w najwyższym segmencie opon rolniczych. Asortyment wysokiej jakości opon rolniczych Bridgestone, przeznaczony dla dużych gospodarstw korzystających z nowoczesnych, zaawansowanych, ale często także ciężkich maszyn, umożliwia rolnikom i ich klientom pogodzenie często sprzecznych ze sobą dążeń do wyższej produktywności, wydajności i lepszej ochrony gleby.

Rynek opon rolniczych zmienia się w szybkim tempie, co wymaga od producentów opracowywania rozwiązań zapewniających wyższą wydajność i lepszą ochronę gleby. Firma Bridgestone spełnia te oczekiwania za sprawą nowej gamy opon rolniczych klasy premium, które mogą być eksploatowane przy niższym ciśnieniu powietrza i większej powierzchni styku z nawierzchnią. Dzięki temu obniżają nacisk na glebę i w rezultacie ograniczają ingerencję w jej wierzchnią warstwę.

– Kierujemy się przekonaniem, że nowa linia opon rolniczych Bridgestone zapewni idealną równowagę pomiędzy wydajnością upraw a ochroną środowiska. Znak „Soil Care by Bridgestone” gwarantuje, że są to opony, które umożliwiają rolnikom szybszą, bardziej wydajną, a przede wszystkim bardziej zrównoważoną pracę. W ten sposób pomagamy rolnikom osiągać wysokie plony i wyższą produktywność zarówno dziś, jak i jutro – mówi Lothar Schmitt, Director Agricultural and Off-the-Road tyres, Bridgestone Europe.

Model VT-TRACTOR, flagowy produkt nowej linii opon rolniczych klasy premium od Bridgestone, zadebiutował na targach Reifen Essen. Wstępne testy przeprowadzone w marcu 2014r. przez niezależną organizację DLG* potwierdzają, że opony VT-TRACTOR są lepsze od innych wiodących na rynku marek pod wieloma względami, m.in. przyczepności i zużycia paliwa**.

Doskonała przyczepność opon VT-TRACTOR umożliwia rolnikom szybszą pracę i obsługę nawet do 0,9 hektara pola więcej niż opony konkurencyjne w ciągu 10 godzin pracy. Biorąc pod uwagę wyjątkową oszczędność paliwa (do 36 litrów na 50 hektarów w porównaniu do konkurentów), opony VT-TRACTOR gwarantują niższy całkowity koszt eksploatacji.

Najważniejszą cechą opon VT-TRACTOR jest jednak bardzo niskie ciśnienie i niezwykle równomiernie rozłożony nacisk na podłoże. Testy wewnętrzne*** wykazały także, że opony VT-TRACTOR zapewniają nawet o 26% większą powierzchnię styku klocków z podłożem, niż takie same opony konkurentów, co zapewnia bardzo niski współczynnik ubijania gleby, a przez to ochronę cennych plonów.

Opony VT-TRACTOR zostały stworzone w europejskim centrum rozwojowym Bridgestone znajdującym się w Rzymie, a produkowane będą w zakładzie Puente San Miguel w Hiszpanii.

Choć Bridgestone koncentruje się na nowym segmencie i będzie oferować swoje produkty głównie w rozmiarach spełniających potrzeby największych i najmocniejszych maszyn rolniczych, marka Firestone będzie nadal zaspokajała potrzeby ponad 90% rynku ciągników
w Europie, oferując wysokiej jakości opony rolnicze nowej generacji. Te również pokazane były podczas targów w Essen. Wśród prezentowanych produktów znalazły się m.in. opony MAXI TRACTION COMBINE do kombajnów oraz zaawansowane opony PERFORMER ROW CROP do opryskiwaczy, umożliwiające dokładne prowadzenie pojazdu między rzędami upraw, bez uszkadzania roślin ani ich korzeni.

Opony VT-TRACTOR będą dostępne w sprzedaży jesienią tego roku w rozmiarach 28–42 cali.


* Ośrodek badawczy DLG-Test Center Technology and Farm Inputs położony w Niemczech ustanawia standardy dla testowanych maszyn, wyposażenia i środków produkcji rolnej. Jest wiodącym dostawcą usług testowania i certyfikacji w ramach niezależnych i obiektywnych testów technologicznych w sektorze rolnictwa.
** Testowane opony: rozmiary: IF 600/70 R30 i IF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,2 i 1,0 bara) oraz VF 600/70 R30 i VF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,0 i 0,8 bara) pod tym samym obciążeniem.
*** Przeprowadzone w Międzynarodowym Ośrodku Produkcji Rolnej DLG w marcu 2014r.; rozmiary: IF 600/70 R30 i IF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,2 i 1,0 bara) oraz VF 600/70 R30 i VF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,0 i 0,8 bara) pod tym samym obciążeniem za pomocą technologii obrazowania ciśnienia XSENSOR™.

 

 

 

 

Grupa Bridgestone
Bridgestone to czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych. Japoński koncern założony w 1931 roku przez Shojiro Ishibashi, posiada obecnie ponad 50 fabryk ogumienia na całym świecie, zatrudnia powyżej 140.000 pracowników.
Bridgestone był wyłącznym dostawcą opon dla F1 w latach 2007-2010, natomiast obecnie z powodzeniem angażuje się również w wyścigi motocyklowe Moto GP.
Europejski dział opon Bridgestone zatrudnia ponad 13.000 pracowników i prowadzi pełen zakres działań obejmujących produkcję, rozwój, testy, sprzedaż oraz posiada własną sieć serwisów.
W Polsce Grupa Bridgestone posiada 4 fabryki i jedną spółkę sprzedażową Bridgestone Sales Polska. Polska spółka sprzedażowa powstała w roku 1994 i obecnie zatrudnia ponad 70 osób. Dwa zakłady produkcyjne w Poznaniu i Stargardzie Szczecińskim są jednymi z najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie. Pozostałe dwie fabryki, czyli Bridgestone Diversified Products Poland w Żarowie na Dolnym Śląsku i Firestone Industrial Products Poland w Wolsztynie w Wielkopolsce zajmują się produkcją wyrobów gumowych.

Więcej informacji na www.bandag.eu

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.