TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

URSUS C-380 BĘDZIE PRACOWAŁ W NAJBEZPIECZNIEJSZYM GOSPODARSTWIE ROLNYM W POLSCE


POLSKA MARKA ROŚNIE W SIŁĘ #POLSKAMOC


Nowy ciągnik rolniczy Ursus to główna nagroda w XV Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne organizowanym przez KRUS. Trafił on do zwycięzców konkursu, państwa Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w województwie lubelskim.


Promocja zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwach rolnych to główne założenia konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Jego zwycięzcy zostali nagrodzeni, ufundowanym przez prezesa KRUS, ciągnikiem URSUS C-380 o mocy 55 kW, przystosowanym do prac w gospodarstwie rolnym z możliwością agregowania maszyn
i urządzeń rolniczych zawieszanych i przyczepianych. Zwycięski egzemplarz posiada zsynchronizowaną skrzynię biegów 12x12 z rewersem, napęd na cztery koła oraz spełnia normy emisji spalin EURO III A. Ciągnik wyposażony jest także m.in. w układ napędu maszyn i urządzeń rolniczych, układ hydrauliki zewnętrznej, podnośnik hydrauliczny z regulacją pozycyjną, instalację sterowania hamulcami pneumatycznymi oraz bezpieczną, wentylowaną i ogrzewaną kabinę.


- Cieszy nas fakt, że to właśnie Ursus C-380 był w tym roku główną nagrodą w konkursie, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych rozwiązań w gospodarstwach rolnych. Niestety podczas prac rolnych zdarzają się wypadki, dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w inicjatywach, które przyczyniają się do ich redukcji. Sami staramy się wprowadzać w naszych produktach takie rozwiązania, które mają wpływać na zwiększanie bezpieczeństwa ich użytkowników. Jesteśmy więc dumni z tego, że nowy Ursus C-380 będzie wspierał pracę w najbezpieczniejszym gospodarstwie rolnym w Polsce – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.


Udział w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne brały osoby pełnoletnie, które prowadzą działalność rolniczą i są ubezpieczone w KRUS. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 1021 gospodarstw rolnych. To o ponad 5% więcej niż w zeszłorocznej edycji Gospodarstwa finalistów ostatniego etapu konkursu wizytowała powołana przez prezesa KRUS Centralna Komisja Konkursowa, która oceniała gospodarstwa pod względem ładu i porządku w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy oraz stanu budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych. Komisja w swojej ocenie pod uwagę brała także wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części, stan techniczny pilarek tarczowych i łańcuchowych oraz warunki obsługi i chowu zwierząt. Istotnym kryterium była również jakość środków ochrony osobistej oraz rozwiązań technicznych i organizacyjnych stosowanych w gospodarstwie w celu ograniczenia ryzyka wypadków, zwiększenia bezpieczeństwa pracy, a także organizacji miejsc wypoczynku i zabawy dla dzieci.


W ocenie komisji wszystkie finałowe gospodarstwa rolne wyróżniał ład i porządek w obejściu, dobrze zaplanowane, utrzymane i oświetlone ciągi komunikacyjne, bardzo dobry stan techniczny stosowanych maszyn
i urządzeń, właściwe wyposażone w narzędzia warsztaty oraz dbałość i poszanowanie dla naturalnego środowiska. Biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny, komisja konkursowa za najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne w kraju uznała gospodarstwo państwa Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w województwie lubelskim.
Gala konkursowa, podczas której zostały wręczone kluczyki do nagrody głównej, odbyła się
22 września podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show w Bednarach k. Poznania. Była to doskonała okazja do spotkania się z właścicielami najbezpieczniejszych gospodarstw rolnych w kraju i wymiany poglądów na temat rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach rolnych.


 

Informacje o spółce:
Ursus S.A. to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności z marką o ponad 120-letniej tradycji mechanizacji polskiego rolnictwa. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Produkty Ursusa odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Równolegle spółka z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego oferując ok. 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe. W br. spółka wygrała dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów spółka dostarczy 15 autobusów, z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 autobusów.
Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.
Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. Ursus R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.
Produkty Ursusa docierają do tysięcy klientów w kraju i na świecie, w tym do Czech, Belgii, Holandii czy Pakistanu. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus. W ostatnich latach Ursus należy również do czołówki polskich eksporterów do Afryki. W 2013 r. – w ramach umowy pomiędzy rządem polskim a etiopskim – Grupa zawarła umowę ze spółką METEC (Etiopia) na dostawę 3 tysięcy ciągników, wyposażenie  centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników oraz szkolenia. 26 sierpnia 2015 r. Ursus podpisał kolejny kontrakt na dostawę ciągników, przyczep i części zamiennych do transportu trzciny cukrowej z firmą Ethiopian Sugar Corporation (ESC). Umowę na łączną kwotę 30,7 mln USD powiększono zamówienie dodatkowych 27 ciągników i 54 przyczep o łącznej wartości 5 mln USD. Zlecenie zostało zrealizowane do końca III kw. 2016 r. Umowa z ESC to już drugi afrykański kontrakt dla Ursusa, efekt wygranego przetargu, w którym oferta techniczna i finansowa Ursusa uzyskała najwyższą ocenę. Z kolei w październiku 2015 r. Ursus zawarł kontrakt w Tanzanii na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i serwisu na kwotę 55 mln USD. Pierwsze wysyłki w ramach kontraktu zostały zrealizowane w III kw. 2016 r. Kolejne wysyłki będą sukcesywnie realizowane w kolejnych okresach, co będzie miało niewątpliwie pozytywny wpływ na wyniki finansowe Spółki.

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.