TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Nowości w ofercie Metal-Fachu

Oferta sokólskiego producenta maszyn rolniczych, spółki Metal - Fach (podlaskie) powiększyła się o sześć nowych modeli maszyn rolniczych. Do sprzedaży trafiły: prasa walcowo - łacuchowa Z602, prasa rolująca Z562-40, prasa łańcuchowa Z587, rozrzutnik jednoosiowy N275 oraz dwie przyczepy: dwuosiowa T739 i tandem T755.

prasa walcowo - łańcuchowa Z602Sterowana elektronicznie prasa walcowo – łańcuchowa Z602 to nowa propozycja dla gospodarzy, którzy szukają urządzenia cechującego się znaczną wydajnością. Prasa pozwala na zwijanie nawet 40 beli w ciągu godziny.
 
Prasa rolująca Z602 jest uniwersalnym urządzeniem, które dzięki zastosowanej konstrukcji walcowo - łańcuchowej zapewnia niezawodną pracę w praktycznie każdych warunkach. Urządzenie waży niespełna 3 tony dlatego do jego użytkowania potrzeba ciągnika o mocy 70kW.
 
Podobną wydajność zapewnia druga z nowości - prasa rolująca Z562-40. Przy użyciu tej maszyny, przygotowanie 40 sztuk beli zajmuje tylko 60 minut.
 
To prawie 2,5 tonowe urządzenie znajduje szerokie zastosowanie podczas zbioru słomy, siana i zielonek na sianokiszonkę, zwijając je w cylindryczne bele. W maszynie zastosowano prostą konstrukcję komory zwijania typu walcowego, opartą na 18 walcach. 
 
Całość została zabezpieczona zamkiem hydraulicznym, przez co układ hydrauliczny ciągnika w trakcie pracy nie podlega nadmiernym obciążeniom. Dzięki temu urządzenie charakteryzuje się niezawodnością i pozwala na długoletnią i ekonomiczną pracę przy jednoczesnym, stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniu mocy.
 
Nowa, stworzona przez Metal-Fach, prasa łańcuchowa Z587, która trafiła już do sprzedaży na terenie kraju, pozwala zbierać od 20 do nawet 35 bel w ciągu jednej godziny pracy. Co, w połączeniu z niezawodnością i prostotą konstrukcji, czyni z niej ciekawą propozycję dla gospodarzy poszukujących tego typu urządzenia.
 
Prasa zwijająca Z587 została zaprojektowana przez inżynierów z sokólskiego Metal-Fachu do zbierania i zwijania materiału roślinnego takiego jak siano, podsuszona trawa czy słomy w bele o cylindrycznym kształcie.  
 
Ważąca 4,3 tony, długa na 7,5 i szeroka na 2,5 metra przyczepa potrafi przewieźć nawet 14 ton materiałów. Mowa o nowej przyczepie rolniczej dwuosiowej 14t T739 wyprodukowanej przez sokólski Metal-Fach. Wrażenie robią nie tylko gabaryty, ale i praktyczność jej zastosowań. Przyczepa jest już w sprzedaży.
 
Nowy model przyczepy T739 posiada dzielone burty. Jej ściany i podłoga zostały dodatkowo uszczelnione, aby przeciwdziałać ewentualnemu wysypywaniu materiału. Użyte w prezentowanej konstrukcji osie wraz z zawieszeniem zostały na zlecenie Metal-Fachu wykonane przez producenta renomowanej marki ADR. Dwuosiowa przyczepa jest przy tym niezwykle funkcjonalna.
 
przyczepa rolnicza tandem 14t T755.W ofercie przedsiębiorstwa Metal-Fach z Sokółki pojawił się kolejny produkt z grupy przyczep. Tym razem jest to przyczepa rolnicza tandem 14t T755. Jest dedykowana przede wszystkim do transportu ziaren zbóż. 
 
Zaprojektowana i zbudowana przez inżynierów z Metal-Fachu przyczepa, została umieszczona na podwoziu typu tandem wyposażonym w resory paraboliczne. Maksymalna ładowność przyczepy to 14 ton. W skrzyni o wymiarach prawie 5,5 metra na 2,4 metra oraz ścianach wysokich na 140 centymetrów mieści się 18 metrów sześciennych ładunku. 
 
Specyfika prac polowych sprowadza się do pewnej powtarzalności określonych czynności. Dlatego tak ważna jest jakość maszyn wspomagających w tym gospodarza. Dzięki odpowiednim urządzeniem, uprawianie pola może być i prostsze i bardziej skuteczne. Jedną z nich jest nawożenie gleby obornikiem. W powszechnym użyciu wykorzystywany jest do tego celu rozrzutnik. Metal-Fach z Sokółki wprowadził na rynek kolejny model rozrzutnika jednoosiowego – N275.
 
Na rozrzutnik N275 można załadować aż 14 ton obornika. Urządzenie posiada jednoosiowe, sztywne podwozie z resorowanym dyszlem, umieszczonym na resorze poprzecznym. Zamontowano w nim adapter pionowy 2-wirnikowy pochylony do przodu pod kątem 15 stopni. Rozwiązanie to pozwala uzyskać większy zakres i równomierność rozrzucania obornika.

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.