TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Czym są maszyny rolnicze - ciągnik

Autorem artykułu jest Radziowi


Maszyny rolnicze są to te, które stosujemy w jednym z działów gospodarki, jakim jest rolnictwo. Głównym zadaniem tych maszyn jest pozyskiwanie, przekształcanie oraz dostarczanie żywności.
Maszyny rolniczeChociaż rolnictwo, to dziedzina, którą zajmowano się praktycznie zawsze, to jednak sposób pracy przeszedł diametralną zmianę. Już nie wykorzystuje się tylko pracy człowieka i zwierząt. W dzisiejszych czasach taką pracę zastępuje się właśnie maszynami. Dzięki temu rolnictwo jest bardziej wydajne. Oczywiście nadal można spotkać się z rolnikami, którzy dbają o swoje pola pracą własnych sił, jednak są to zazwyczaj właściciele niewielkich nieruchomości. Rolnicy posiadający wiele hektarów, nie mogliby bez użycia maszyn wykorzystać całkowicie swoich pól. Maszyny rolnicze dzielimy na maszyny: napędowe i robocze. Mechanizm maszyn napędowych odbywał się ręcznie, z wykorzystaniem pracy zwierząt domowych, np. koni, krów, przykładem jeszcze jednej takiej maszyny rolniczej może być także lokomotywa napędzana parą. Maszyny rolnicze, których dziś używamy, posiadają w większości własny napęd, innymi słowy są samobieżne, natomiast, gdy brakuje takiego napędu, pracują przy użyciu ciągnika rolniczego. Do najpopularniejszych maszyn rolniczych należy m.in. wspomniany ciągnik rolniczy, a także: kombajn rolniczy, agregat uprawowy, przyczepa rolnicza. Z wymienionych maszyn wynika, iż wykorzystywanie maszyn rolniczych ma bardzo szeroki zakres, nie tylko w aspekcie żywieniowym, ale także w ułatwianiu człowiekowi prac rolniczych, zarówno tych cięższych, jak i lżejszych.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.