TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE

Kupowanie sprzętu rolniczego na aukcjach internetowych: od czego zacząć

3

Każdy chciałby uzyskać najlepszą ofertę na ciągniki rolnicze, kombajny, opryskiwacze, pługi, kultywatory i inne maszyny rolnicze. Aukcje sprzętu, takie jak te prowadzone przez firmę Ritchie Bros,  cieszą się większą niż kiedykolwiek popularnością, jeśli chodzi o kupno i sprzedaż sprzętu rolniczego. Aukcje rolnicze Ritchie Bros. (oferują duży wybór maszyn i urządzeń z całego świata, a składanie ofert i kupowanie tego, czego potrzebujesz, jest szybkie i łatwe.

Firma Ritchie Bros. organizuje aukcje sprzętu w całości online i odnotowuje rekordową liczbę uczestników. Na przykład, ostatnia aukcja w Meppen (Niemcy) przyciągnęła ponad 2 890 uczestników. Klienci z 69 krajów, w tym z Polski - drugiego kraju pod względem liczby nabywców, zakupili ponad 1 700 sprzętów. Wśród kategorii, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem, znalazły się m.in. ciągniki rolnicze, kombajny i opryskiwacze.

W Europie i na Bliskim Wschodzie aukcje Ritchie Bros. odbywają się jako Aukcje Czasowe Online (Timed Auctions) - system licytacji online, który sprawia, że składanie ofert jest niezwykle proste. Każdy może z łatwością dołączyć do aukcji z dowolnego miejsca na świecie!

Chcesz wziąć udział w aukcji internetowej, ale nie wiesz, od czego zacząć? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy wszystkie niezbędne informacje o Aukcjach Czasowych, abyś już dziś mógł zacząć licytować.154965444_3948698268520458_7930136832769401759_o

Jesteś gotowy? Zaczynamy!

Co to jest Aukcja Czasowa online i jak to działa?

Aukcja Czasowa Ritchie Bros. to łatwy w obsłudze system aukcyjny. Licytacja odbywa się w całości online. Aukcja jest otwarta przez kilka dni, a sprzedaż sprzętów następuje o różnych porach ostatniego dnia (lub dni) licytacji. Do aukcji możesz dołączyć przez komputer, telefon lub tablet za pośrednictwem strony internetowej lub naszej aplikacji. Po znalezieniu jednej lub kilku maszyn, które Cię interesują, możesz zarejestrować się na aukcji i zacząć składać oferty na kilka dni przed jej zakończeniem.

Wskazówka: Na naszej stronie internetowej znajdziesz datę i godzinę zakończenia licytacji każdego sprzętu rolniczego. Licytuj wcześniej, aby nie przegapić najlepszych ofert.

Co to jest aukcja bez cen minimalnych?

Aukcje Ritchie Bros. są aukcjami bez cen minimalnych. Oznacza to, że sprzęty rolnicze zawsze zostaną sprzedane w dniu aukcji oferentowi, który złożył najwyższą ofertę. Sprzedawcy nie mogą licytować swoich własnych maszyn. Nie ma możliwości manipulowania ceną, więc tylko licytujący ustalają cenę - jest to uczciwy i przejrzysty proces!

Jak mogę zarejestrować się na aukcję online?

Załóżmy, że znalazłeś na naszej stronie internetowej interesujące Cię używane maszyny rolnicze, które chciałbyś kupić. Aby rozpocząć licytację na aukcjach Ritchie Bros., musisz utworzyć bezpłatne konto i zarejestrować się na aukcję, na której sprzedawane będą dane maszyny. Za pomocą przycisku "Zarejestruj się, aby licytować online", możesz zarejestrować się na wybraną aukcję. W niektórych przypadkach konieczne może być złożenie depozytu zwrotnego.

Wskazówka: Rejestracja na aukcjach jest łatwym i szybkim procesem, ale jeśli utkniesz lub masz jakieś pytania, zawsze możesz liczyć na wsparcie naszego działu do spraw obsługi klienta.

Jak wygląda licytacja? Czy muszę być online przez cały dzień?

Składanie ofert w ramach Aukcji Czasowych jest ekscytujące! Składajac ofertę, bierzesz udział w wyścigu z innymi licytującymi. Czy uda Ci się wygrać sprzęt w dobrej cenie? Wchodząc na Aukcje Czasowe, możesz śledzić aktywność wszystkich maszyn i obserwować, kiedy pojawiają się nowe oferty. Możesz łatwo znaleźć interesujące Cię pozycje, filtrując je według roku, marki, modelu, numeru i wielu innych kryteriów.

Wskazówka: skorzystaj z aukcji, używając funkcji „Szybka oferta” i „Maksymalna oferta”. Dzięki opcji „Szybka oferta” nie musisz ciągle wpisywać kwoty oferty ręcznie, ale składasz ofertę bezpośrednio na następnym najwyższym poziomie. Opcja „Maksymalnej oferty” pozwala na wprowadzenie maksymalnej kwoty, jaką jesteś skłonny zapłacić za dany sprzęt. System będzie licytował za Ciebie, utrzymując Cię w czołówce przy najniższej możliwej ofercie - aż do osiągnięcia Twojej maksymalnej kwoty. Inni licytujący nie widzą Twojej maksymalnej oferty; system będzie tylko podnosił Twoją ofertę, jeśli ktoś ją przelicytuje. To świetna funkcja, jeśli licytujesz wiele maszyn na jednej aukcji!

Czy mogę sprawdzić sprzęty przed licytacją?

Zanim zaczniesz składać oferty, warto upewnić się, że wiesz, co kupujesz! Można to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, na stronie internetowej dostępnych jest wiele informacji. Lokalne zespoły operacyjne Ritchie Bros. dostarczają szczegółowych informacji na temat inspekcji wszystkich sprzętów sprzedawanych na aukcji. Maszyny rolnicze są zamieszczone na stronie internetowej wraz z dziesiątkami zdjęć, filmów i opisów. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia inspekcji! Dla większej pewności możesz również odwiedzić plac aukcyjny i osobiście sprawdzić wybrane pozycje. Wreszcie, jeśli potrzebujesz specjalnej porady, możesz skontaktować się z lokalnym placem aukcyjnym, który z przyjemnością Ci pomoże.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące udziału w Aukcjach Czasowych, nie wahaj się skontaktować z zespołem Ritchie Bros. w Polsce pod numerem telefonu 732 358 652 lub e-mailowo: mjablonska@ritchiebros.com, który z przyjemnością przeprowadzi Cię przez proces rejestracji i licytacji na aukcjach online. Możesz zadzwonić lub wysłać e-mail do Działu Obsługi Klienta lub skontaktować się bezpośrednio z naszym polskim zespołem. Kupuj i sprzedaj maszyny rolnicze na aukcjach Ritchie Bros.

 

155092429_3948698255187126_2908110024282712629_o

 

 

 

© Copyright dobre-traktory.pl - dobre-traktory.pl. | All Rights Reserved.
Serwis dobre-traktory.pl nie odpowiada za informacje zamieszczone w serwisie.
Zamieszczone na stronach serwisu informacje o towarach i usługach nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 w związku z art. 61 § 2 Kodeksu cywilnego.