Rozsiewacz nawozów MARCO-POLO tarczowy został zaprojektowany, zbudowany i przystosowany do pracy w produkcji rolniczej. Służy do powierzchniowego wysiewu nawozów mineralnych granulowanych i pylistych na polach uprawnych, łąkach, ścierniskach i pastwiskach. Maszyna pracuje po połączeniu jej do ciągnika i napędzana jest od wału odbioru mocy.
Rozsiewacz nawozów tarczowy zbudowany jest z ramy przystosowanej do łączenia z trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika. Dolne punkty zawieszenia wykonane są w postaci układu widełkowego wyposażonego w sworzenie. Na ramie zamocowany jest zbiornik. W zależności od typu rozsiewacza na zbiorniku montowane są nadstawki, które zwiększają pojemności zbiornika. Dozowanie nawozu odbywa się poprzez dwa otwory umieszczone w dnie zbiornika. W przedniej części zbiornika znajduje się mechanizm regulacji dawki wysiewu. Składa się on z hydraulicznego układu otwierającego, otwory zasypowe za pomocą sięgien i zasuw przysłaniających otwory zasypowe. Mechanizm regulacji dawki wysiewu przed samoczynnym otwarciem zabezpiecza się sworzeniem. Rozsiewanie nawozu następuje dzięki dwóm tarczom wysiewającym. Na każdej tarczy znajdują się dwie łopatki. Łopatki o różnej długości mają możliwość zmiany kąta ustawienia dzięki czemu zapewniają równomierny wysiew nawozu na całej szerokości. Tarcze wysiewające otrzymują napęd poprzez przekładnię kątową i wał przegubowo-teleskopowy od WOM-u ciągnika. Do elementów rozsiewacza zamocowane są uchwyty do mocowania tablic świetlno-ostrzegawczych i trójkątnej tablicy wyróżniającej pojazdy wolnoporuszające się.
TRAKTORY, KOMBAJNY, POJAZDY ROLNICZE
Rozswiewacz nawozów MARCO-POLO !!!
Rozsiewacz nawozów MARCO-POLO tarczowy został zaprojektowany, zbudowany i przystosowany do pracy w produkcji rolniczej. Służy do powierzchniowego wysiewu nawozów mineralnych granulowanych i pylistych na polach uprawnych, łąkach, ścierniskach i pastwiskach. Maszyna pracuje po połączeniu jej do ciągnika i napędzana jest od wału odbioru mocy. Rozsiewacz nawozów tarczowy zbudowany jest z ramy przystosowanej do łączenia z trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika. Dolne punkty zawieszenia wykonane są w postaci układu widełkowego wyposażonego w sworzenie. Na ramie zamocowany jest zbiornik. W zależności od typu rozsiewacza na zbiorniku montowane są nadstawki, które zwiększają pojemności zbiornika. Dozowanie nawozu odbywa się poprzez dwa otwory umieszczone w dnie zbiornika. W przedniej części zbiornika znajduje się mechanizm regulacji dawki wysiewu. Składa się on z hydraulicznego układu otwierającego, otwory zasypowe za pomocą sięgien i zasuw przysłaniających otwory zasypowe. Mechanizm regulacji dawki wysiewu przed samoczynnym otwarciem zabezpiecza się sworzeniem. Rozsiewanie nawozu następuje dzięki dwóm tarczom wysiewającym. Na każdej tarczy znajdują się dwie łopatki. Łopatki o różnej długości mają możliwość zmiany kąta ustawienia dzięki czemu zapewniają równomierny wysiew nawozu na całej szerokości. Tarcze wysiewające otrzymują napęd poprzez przekładnię kątową i wał przegubowo-teleskopowy od WOM-u ciągnika. Do elementów rozsiewacza zamocowane są uchwyty do mocowania tablic świetlno-ostrzegawczych i trójkątnej tablicy wyróżniającej pojazdy wolnoporuszające się.